Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
 1. Úvod
 2. Ochranné pomôcky, čistenie
 3. Respirátor 3M FFP3 9334CV + (KN95) (N95) ochrana proti koronavírusu COVID-19

Respirátor 3M FFP3 9334CV + (KN95) (N95) ochrana proti koronavírusu COVID-19

Respirátor s ventilom 3M 9334CV

Respirátor - ochranné rúško 3M FFP2 9334CV+ Skladací respirátor Aura 9334 FFP2 s výdychovým ventilom Prevedenie: S nastaviteľným nosovým oblúkom a hla... celý popis
Dostupnosť
Expedícia do 24 hod. 114 ks
Akcia
12,99 €
10,83 €
bez DPH
ks
Číslo produktu:100
Kompletné špecifikácie

Respirátor - ochranné rúško 3M FFP2 9334CV+

Skladací respirátor Aura 9334 FFP2 s výdychovým ventilom

Prevedenie: S nastaviteľným nosovým oblúkom a hlavovými popruhy z latexu.

Použitie: Na ochranu proti toxickým a zdraviu škodlivým prachom, dymom, karcinogénnym a rádioaktívnym látkam, vírusom a výtrusom plesní a húb do 30-násobku limitné hodnoty.


Detaily produktu

 • Model:  9334CV +
 • Farba:  biela
 • Materiál:  Elektrostatický filter bavlna / netkaný
 • Celková hmotnosť:  10g
 • Osvedčenie - certifikácia:  LA / EU EC / NIOSH
 • Miesto pôvodu:  Čína
 • Vlastnosti produktu:  Ochrana viacvrstvovej štruktúry filtra. Filtrujte 99% olejovitých / nemastných častíc. Nastaviteľná hliníková nosová spona Špeciálna a tesniaca podložka na masku 3D má trojrozmerné prispôsobenie. Pohodlné a priedušné.
 • Použitie: jednorazové   
 • Odporúčané pre priemysel:  azbest / Farmaceutika / výroba ocele / výroba batérií / stavba / údržba lodí / chemické linky / metalurgia / brúsenie / zváranie / ťažká infraštruktúra 

V médiách neustále rezonujú správy o tom, ako sa chrániť pred koronavírusom. K téme vírusových ochorení sa už vyjadrila aj svetová zdravotnícka organizácia WHO. Organizácia odporúča dodržiavať hygienu, zakrývať si ústa a nos pri kýchaní a kašlaní a vyhnúť sa kontaktu s osobami, ktoré prejavujú známky respiračných ochorení. V súvislosti s vírusmi sa tiež odporúča venovať zvýšenú pozornosť dostatočnej tepelnej úprave mäsa a vajíčok.

Do dnešnej doby nevydala organizácia pre širokú verejnosť žiaden pokyn na nosenie ochranných pomôcok (celotvárové masky, polomasky, respirátory...). Uverejnila iba usmernenie určené pre zdravotníckých pracovníkov, medikov a osoby, ktoré  prichádzajúdo styku s nakazenými pacientmi. Tu WHO odporúča použitie ochranných okuliarov, ochranného štítu, ochranného odevu a jednorázových rukavíc s odolnosťou voči tekutinám. Na ochranu dýchania sú v takýchto prípadoch určené respirátory a ochranné pomôcky s typom filtra aspoň FFP2 (trieda ochrany filtrom P2) Čínska norma N95 je ekvivalentom európskej normy FFP2, ide teda o rovnakú triedu ochrany.

Respirátor funguje opačne ako rúško. Po jeho nasadení filtruje vzduch, ktorý vdychujete a zachytáva škodlivé látky (prach, dym, kvapalná hmla (tzv. aerosól)), aby sa nedostali do Vášho dýchacieho systému. A presne to je pri výskyte koronavírusu potrebné. Respirátory nájdete v troch ochranných triedach (FFP1, FFP2, FFP3), ale pre ochranu proti vírusom (aj koronavírusu) si pýtajte iba triedu FFP2 alebo FFP3.

Či si vyberiete respirátor s výdychovým ventilom alebo bez, je už na Vás. Výdychový ventil Vám podstatne uľahčí dýchanie a pre zdravého človeka je výborná voľba. Avšak ak ste chorý a kýchnete, tak ventil pošle Vami kýchnuté kvapôčky do okolia, čo určite nechcete.

Dôležité upozornenie: respirátor musí tesne doliehať k tvári, páni musia byť oholení, aby cez netesnosti spôsobené bradou neprenikal nefiltrovaný vzduch priamo do Vašich pľúc. Pri nasadzovaní respirátora sa riaďte pokynmi výrobcu.

 

This document is only intended to help clarify some key similarities between such references, specifically to the following FFR
performance standards:


• N95 (United States NIOSH-42CFR84)
• FFP2 (Europe EN 149-2001)
• KN95 (China GB2626-2006)
• P2 (Australia/New Zealand AS/NZA 1716:2012)
• Korea 1st class (Korea KMOEL - 2017-64)
• DS (Japan JMHLW-Notification 214, 2018)

OZNAM

Počas krízovej situácie môžeme predávať osobný ochranný prostriedok kategórie FFP3 a osobný ochranný prostriedok kategórie KN95 iba poskytovateľovi zdravotnej starostlivosti, ktorý poskytuje zdravotnú starostlivosť na Slovensku, ďalej zdravotníckemu pracovníkovi pracujúcemu na Slovensku, orgánom štátnej správy alebo územnej samosprávy, právnickej osobe alebo fyzickej osobe – podnikateľovi, ktorá je podľa osobitného predpisu povinná zabezpečovať tieto osobné ochranné prostriedky a vykonáva práce, pri ktorých je používanie týchto osobných ochranných prostriedkov nevyhnutné. Taktiež osobe, ktorá distribuuje tieto osobné ochranné prostriedky na území Slovenska. Preto zakaznikov dôrazne žiadame aby rešpektovali nariadenie a aby nam v objednavke do poznamky uviedli dôvod zakupenia. 

https://www.slov-lex.sk/static/pdf/2020/69/ZZ_2020_69_20200406.pdf

Tovar zaradený v kategóriách
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk