Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Ochranné pomôcky, čistenie
  3. Respirátor s ventilom (KN95)

Respirátor s ventilom (KN95)

Respirátor s ventilom (KN95 FFP2)

KN95 respirátor maska ​​na tvár s ventilom N99 maska ​​N95 je opakovane použiteľná ochranná maska ​​na tvár - biela, priedušná protiprachová sanitárn... celý popis
Dostupnosť
Nie je skladom
0,10 €
0,08 €
bez DPH
Momentálne nie je k dispozícii
Číslo produktu:101
Kompletné špecifikácie

KN95 respirátor maska ​​na tvár s ventilom N99

maska ​​N95 je opakovane použiteľná ochranná maska ​​na tvár - biela, priedušná protiprachová sanitárna starostlivosť

Popis:

  • Jednorazové masky KN95, priedušné, proti prachu, hygienické a vhodné na rôzne použitie.
  • Vnútorná vrstva aktívneho uhlia môže filtrovať škodlivé plyny alebo pachy. 95% filtrácia, 360-stupňový trojrozmerný dýchací priestor , poskytuje antibakteriálnu a protiprachovú ochranu.
  • Vyrobené z vysoko kvalitného materiálu, bezpečné, mäkké a pohodlné , znižujú podráždenie pokožky.
  • Vysoká guma, absorbuje pot a nie je napnutá
  • So skrytým plastickým nástavcom nad nosom, proti zahmlievaniu, vstavaným v chrupavkovom mostíku, je ho možné nastaviť, aby sa zabránilo a znížilo riziko vdychovania škodlivých látok.

Inštrukcie na použitie: Zakryte nos a ústa a zaveste ušné popruhy na obidve strany masky na uchu; pripevnite mostík na nos v nose, aby sa zabránilo vniknutiu znečisteného vzduchu; potiahnite masku k spodnej čeľusti a vytvorte trojrozmerné miesto na dýchanie. Odporúčaný čas použitia a opotrebenia je 8 hodín bez prestávky.

  Poznámka: nieje umývateľné

Ochranná trieda FFP2 (N95)

V médiách neustále rezonujú správy o tom, ako sa chrániť pred koronavírusom. K téme vírusových ochorení sa už vyjadrila aj svetová zdravotnícka organizácia WHO. Organizácia odporúča dodržiavať hygienu, zakrývať si ústa a nos pri kýchaní a kašlaní a vyhnúť sa kontaktu s osobami, ktoré prejavujú známky respiračných ochorení. V súvislosti s vírusmi sa tiež odporúča venovať zvýšenú pozornosť dostatočnej tepelnej úprave mäsa a vajíčok.

Do dnešnej doby nevydala organizácia pre širokú verejnosť žiaden pokyn na nosenie ochranných pomôcok (celotvárové masky, polomasky, respirátory...). Uverejnila iba usmernenie určené pre zdravotníckých pracovníkov, medikov a osoby, ktoré  prichádzajúdo styku s nakazenými pacientmi. Tu WHO odporúča použitie ochranných okuliarov, ochranného štítu, ochranného odevu a jednorázových rukavíc s odolnosťou voči tekutinám. Na ochranu dýchania sú v takýchto prípadoch určené respirátory a ochranné pomôcky s typom filtra aspoň FFP2 (trieda ochrany filtrom P2) Čínska norma N95 je ekvivalentom európskej normy FFP2, ide teda o rovnakú triedu ochrany.

Respirátor funguje opačne ako rúško. Po jeho nasadení filtruje vzduch, ktorý vdychujete a zachytáva škodlivé látky (prach, dym, kvapalná hmla (tzv. aerosól)), aby sa nedostali do Vášho dýchacieho systému. A presne to je pri výskyte koronavírusu potrebné. Respirátory nájdete v troch ochranných triedach (FFP1, FFP2, FFP3), ale pre ochranu proti vírusom (aj koronavírusu) si pýtajte iba triedu FFP2 alebo FFP3.

Či si vyberiete respirátor s výdychovým ventilom alebo bez, je už na Vás. Výdychový ventil Vám podstatne uľahčí dýchanie a pre zdravého človeka je výborná voľba. Avšak ak ste chorý a kýchnete, tak ventil pošle Vami kýchnuté kvapôčky do okolia, čo určite nechcete.

Dôležité upozornenie: respirátor musí tesne doliehať k tvári, páni musia byť oholení, aby cez netesnosti spôsobené bradou neprenikal nefiltrovaný vzduch priamo do Vašich pľúc. Pri nasadzovaní respirátora sa riaďte pokynmi výrobcu.

 

This document is only intended to help clarify some key similarities between such references, specifically to the following FFR
performance standards:


• N95 (United States NIOSH-42CFR84)
• FFP2 (Europe EN 149-2001)
• KN95 (China GB2626-2006)
• P2 (Australia/New Zealand AS/NZA 1716:2012)
• Korea 1st class (Korea KMOEL - 2017-64)
• DS (Japan JMHLW-Notification 214, 2018)

OZNAM

Počas krízovej situácie môžeme predávať osobný ochranný prostriedok kategórie FFP3 a osobný ochranný prostriedok kategórie KN95 iba poskytovateľovi zdravotnej starostlivosti, ktorý poskytuje zdravotnú starostlivosť na Slovensku, ďalej zdravotníckemu pracovníkovi pracujúcemu na Slovensku, orgánom štátnej správy alebo územnej samosprávy, právnickej osobe alebo fyzickej osobe – podnikateľovi, ktorá je podľa osobitného predpisu povinná zabezpečovať tieto osobné ochranné prostriedky a vykonáva práce, pri ktorých je používanie týchto osobných ochranných prostriedkov nevyhnutné. Taktiež osobe, ktorá distribuuje tieto osobné ochranné prostriedky na území Slovenska. Preto zakaznikov dôrazne žiadame aby rešpektovali nariadenie a aby nam v objednavke do poznamky uviedli dôvod zakupenia. 
Tovar zaradený v kategóriách
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk
Spracovanie osobných údajov môžete ovplyvniť úpravou svojich preferencií ochrany súkromia.