Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
 1. Úvod
 2. Agrikultúra
 3. Nakladač pre štvorkolku
 4. ATV - FAQ otázky a odpovede
Slide
Slide
Slide

ATV - FAQ otázky a odpovede

Často kladené otázky a odpovede:

 • 1. Hodí sa implementačný systém Čelný nakladač na všetky štvorkolky ?

Áno. S novo zavedeným systémom s väčšou nastaviteľnosťou pre novšie a väčšie terénne vozidlá vyhovuje všetkým modelom. Model (predstavený začiatkom roku 2019) nášho hydraulického čelného nakladača vyhovuje všetkým terénnym vozidlám Arctic Cat, Honda, Kawasaki, Polaris, Suzuki a Yamaha (aj iných neznačkových modelov). Špeciálne modely alebo modely s naštandardným vybavením si môžu vyžadovať určité úpravy.

 • 2. Aký je odporúčaný obsah motora štvorkolky pre implementáciu čelného nakladača?

Odporúčame, aby vaša štvorkolka mala 400 ccm a viac. Ak je váša štvorkolka menšia ako 400 ccm, kontaktujte nás a uvidíme, čo môžeme urobiť.

 • 3. Prečo odporúčame obsah m. minimálne 400 ccm?

Vzhľadom na požiadavky na hmotnosť a celkovú bezpečnosť odporúčame 400 ccm a viac. Menší stroj nemusí mať výkon a hmotnosť potrebnú na efektívne používanie nakladača. Do úvahy sa berie aj konštrukcia rámu štvorkolky ATV.

 • 4. Ako sa jazdí so zaťaženým nakladačom?

Riadi sa celkom ľahko s upevneným blokovaním odpruženia na pružinách. Konštrukcia nakladača prenáša hmotnosť nakladača do stredu ATV, takže predné zavesenie nemusí znášať celé zaťaženie. Odporúčame tiež pridať trochu vzduchu do pneumatík  (0,8 až 1 bar).

 • 5. Zahŕňa implementačný systém Čelného nakladača aj zámky pruženia?

Áno. Inštalácia týchto zámkov trvá doslova sekundy a zabraňuje stlačeniu predných pružín. Zjednodušujeme inštaláciu, nie je potrebné meniť zavesenie štvorkolky ATV pridaním ťažkých pružín, alebo iných úprav. Potrebné sú iba naše odpružené zámky, ktoré sú súčasťou každého nákupu čelného nakladača.

 • 6. Prečo je obmedzená kapacita zdvihu 227 kg?

Z bezpečnostných dôvodov. Po rozsiahlom výskume a testovaní v teréne vývojári zistili, že zdvíhanie viac ako 227 kg sa stáva v dôsledku hmotnosti stroja nebezpečným. Pridanie dodatočnej hmotnosti na chrbát pre vyváženie môže spôsobiť ohnutie rámu. Sme presvedčení, že kapacita zdvíhania 227 kilogramov je perfektnou rovnováhou medzi bezpečnosťou a silou.

 • 7. Ako dlho trvá montáž čelného nakladača na vašu štvorkolku ATV?

Pripevnenie montážnej dosky je jednorazový krok, ktorý trvá 45 - 60 minút. Po namontovaní montážnej dosky trvá 5 minút, ak nie menej času na pripojenie celého systému. 

 • 8. Na čo dbať pri inštalácii nakladača?

Jepotrebný rovný povrch na prednej časti štvorkolky, ako napríklad stojan alebo nosič. Pod krížovými opierkami štvorkolky ATV sa nachádza priečna doska. Nohy nakladača sú priskrutkované na túto priečnu dosku. Nohy nakladača sú tiež pripevnené k plochému prednému stojanu alebo k nosiču na prednej časti štvorkolky ATV pomocou skrutiek. Hydraulické čerpadlo je namontované v zadnej časti pomocou skrutiek a palcové ovládače sú namontované na rukoväti volantu. Každý nakladač je dodávaný s príručkou s ľahko použiteľnými písomnými pokynmi a obrázkami. Kedykoľvek nás môžete požiadať o pomoc s nastavením, odstránením alebo akoukoľvek inou otázkou. Ak máte ďalšie otázky, kontaktujte nás a my vám poskytneme krátke zhrnutie inštalačného videa.

 • 9. Je to systém čelného nakladača ATV, ktorý ponúkajú iný predajcovia?

Nie, na prvý pohľad sa môže zdať, pretože systém je v podstate rovnaký, ale so skúseností sme konštrukciu zdokonalili a vyladili.

 • 10. Čím sa tento čelný nakladač ATV líši od ostatných?

Plná hydraulika. Vylepšená konštrukcia. Namiesto navijakového systému používa náš produkt hydraulické čerpadlo, ktoré sa pripája k akumulátoru s hlbokým cyklom (nie je súčasťou dodávky). To jej dodáva silu pri zdvíhaní a klesaní, na rozdiel od systému navijakov, ktorý má silu iba pri zdvíhaní a hmotnosti pri spúšťaní. Funguje skvele pre vyššie zdvíhanie, zoškrabovanie a ťahanie dozadu. Budete cítiť rozdiel!

 • 11. Existuje záruka na vaše príslušenstvo ATV?

Áno. Na spracovanie a materiály našich výrobkov sa vzťahuje 24-mesačná záruka na výrobky odo dňa, keď boli dodané pôvodnému kupujúcemu. O opravu alebo výmenu v súvislosti so zárukou je oprávnený iba pôvodný kupujúci. Viac informácií o záruke nájdete v príručke, ktorá je k dispozícii na našich webových stránkach.

 • 12. Dôležité poznámky

- Rýchlosť vašej štvorkolky by nemala prekročiť 8 KM/hod s nasadeným príslušenstvom.
- Nezabudnite sa obrátiť na svojho predajcu. Ak je vaša štvorica v záruke, náš produkt ju môže anulovať.
- Uistite sa, že štvorkolka ATV, ktorú používate, je 400 ccm a viac.

Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk